Přeskočit na obsah
Domů » Magazín o bavlně » Víte jaké ložní povlečení používat pro kvalitní spánek?

Víte jaké ložní povlečení používat pro kvalitní spánek?

kvalitní spánek

Dobrý spánek začíná výběrem správného povlečení. Ložní prádlo, vám nejen navodí klidnou atmosféru, ale také zajistí kvalitu a pohodlí.

Ačkoli neexistuje univerzální rada pro spánek, obecně se má za to, že čím větší pohodlí máte, tím lépe se vám spí. A pokud spíte na hrbolaté matraci s drhnoucím povlečením, je možná načase, abyste svou ložnici proměnili v oázu svých snů.

Může však správné ložní prádlo skutečně zlepšit kvalitu spánku?

Krátká odpověď zní ano. Kvalitní a prodyšné povlečení a přikrývky mohou mít významný vliv na kvalitu vašeho spánku.

Příliš teplý nebo příliš studený spánek vám může zabránit v potřebném odpočinku. 

Pokud je vám příliš teplo, budete se pravděpodobně během noci budit a převalovat se ve snaze získat pohodlí. Pokud spíte v chladné místnosti, není nic horšího než se probudit a najít peřinu na druhé straně postele!

Kvalita spánku je velmi osobní záležitost a může chvíli trvat, než najdete své oblíbené látky. Odborníci však doporučují začít s kvalitními materiály, jako je stoprocentní bavlna. 

Pokud chcete zůstat v chladu a suchu, poohlédněte se po bavlně s dlouhým střihem (což znamená, že jednotlivá vlákna jsou delší), protože to umožní lepší prodyšnost a menší žmolkování (ty nepříjemné malé chuchvalce, které se tvoří). 

Jak vybrat ložní povlečeni

Třetinu života strávíte spánkem, proto je důležité, aby vám postel byla pohodlná. Zde je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu, když budete vybírat ložní povlečení:

Chladné nebo teplé?

Noční teploty se u jednotlivých lidí liší. Někteří lidé mají rádi v posteli teplo a pohodlí, zatímco jiní dávají přednost chladu a pohodlí. Pokud dáváte přednost teplému spánku, vyberte si povlečení z bavlny nebo flanelu, pokud dáváte přednost chladnému spánku, zvolte hedvábné nebo bambusové povlečení.

Jakou velikost by mělo mít vaše povlečení?

Ujistěte se, že povlečení odpovídá velikosti vaší matrace. Prostěradlo královské velikosti se nehodí na matraci plné velikosti – a naopak. Pokud máte opravdu silnou matraci, poohlédněte se po prostěradlech s hlubokou kapsou, která se vejdou i na silnější matrace, aniž by během noci sklouzla.

Jak měkké ložní povlečení máte rádi?

Někteří lidé mají rádi prostěradla měkká jako obláčky, jiní je mají rádi křehká a naškrobená. Pokud si nejste jisti, jaký typ člověka jste, vyzkoušejte před nákupem celé sady povlečení několik různých látek. Možná zjistíte, že když jeden člověk dává přednost flanelu před saténem, někdo jiný může ve skutečnosti preferovat pravý opak!

Co dodat na závěr

Správné lůžkoviny mohou rozhodnout o tom, jak se vám bude spát, proto je jejich výběr (ve spojení se správnou matrací) zásadní. Klíčem k úspěchu je tedy najít něco, co vám umožní probouzet se s pocitem omlazení a svěžesti. Ukazuje se, že neexistuje univerzální řešení. Možná zjistíte, že různé sady povlečení fungují lépe pro různé aspekty vašeho spánku, a proto bychom doporučovali experimentovat s několika různými druhy, než se z různých důvodů rozhodnete pro jednu konkrétní sadu. Neváhejte se také podělit o své zkušenosti, ale hlavně: dobře si odpočiňte!

Podívejte se i na článek jak vybrat nejlepší bavlněné povlečení.

Povlečení jako praktický dárek

Všichni známe „měkké dárky“ na Vánoce, kterými typicky bývají ponožky, spodní prádlo a nebo svetr od babičky. Skvělým dárkem na Vánoce může být i povlečení, kterého je celá řada. Možná by Vás překvapilo, ale dělá se i přímo Vánoční povlečení, které obsahuje právě tento motiv.

Povlečení s vlastním motivem

Povlečení s vlastním motivem může oživit ložnici stejně tak, jako každé jiné místo v domě. Je to skvělé řešení pro ty, kteří chtějí svým interiérům dodat originalitu. Povlečení s vlastním motivem je ideálním doplněním pro ty, kteří chtějí svou domácnost vytvořit specifickým způsobem. Jediný limit je jejich představivost. Můžete vytvořit svěží povlečení s květinovými vzory, nebo s motivy zvířat. Povlečení s vlastním motivem, může být skvělou volbou nejen pro ložnice, ale také pro mateřské školky, obývací pokoje atd. S povlečení s vlastním motivem můžete dosáhnout specifičnosti a neopakovatelnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *